Leteckomodelářský klub

Letecko modelářský klub sdružuje zájemce o modelařinu z naší obce.

Členové klubu vybojovali několik  titulů mistra ČR a vícero předních umístění na mistrovsví ČR ve svých kategoriích.

Vedoucím  zájmového kroužku,  hlavním tahounem a organizátorem i sponzorem je pan Pavel Liška 
/+420 607 951 660 /

Více informací o úspěších našich modelářů a z klubového života najdete na stránkách:

 www.lmkdrazice.wz.cz


2016 - 5 titulů mistra republiky v Dražicích

skupinové foto závodníků
Dne 17. září se Jaroslav Malenický zúčastnil MČR v kategorii F1B. Požadovaného limitu pro postup do závěrečného rozletu dosáhli v základní části pouze 3 závodníci, včetně našeho jediného zástupce, který v následném rozletu nedal svým soupeřům sebemenší šanci a stal se tak historicky prvním dražickým modelářem, kterému se podařilo ovládnout MČR v seniorské kategorii. Titul mistr České republiky pro rok 2016 je o to cennější, že v případě kategorie F1B se jedná o kategorii mezinárodní.
O 3 týdny později, 8. října 2016, se 15 dražických modelářů vypravilo na Mistrovství České republiky mládeže 2016, jednalo se tak o nejpočetnější, a nakonec i nejúspěšnější výpravu v historii klubu. Dražický klub měl své zástupce ve všech třech věkových kategoriích. V kategorii mladších žáků obhájil mistrovský titul Kamil Čítek. Na stupních vítězů ho doplnil, při své premiérové účasti na MČR, bronzový Tomáš Král. V kategorii starších žáků obsadili dražičtí zástupci celé stupně vítězů. První místo si zajistil suverénním výkonem Vojtěch Jedlička, 2. skončil Rudolf Moravčík a Ondřej Král přidal do rodinné sbírky druhý bronz. V kategorii juniorů zkompletoval zlatý dražický hattrick Jaroslav Halaš, který se tak rozloučil s juniorskou kategorií nejlepším možným způsobem. Sedmou medaili do dražické sbírky pak přidal Michal Páša třetím místem mezi juniory.
Posledním mistrovstvím, na které se dražičtí modeláři vypravili, bylo otevřené Mistrovství České republiky v kategoriích H, A3, P30 konané v Kardašově Řečici. Dražický klub zde měl šestinásobné zastoupení, které proměnil ve tři umístění v elitní desítce, z nichž byla dvě dokonce medailová. Jaroslav Halaš přidal ke svému titulu z juniorské kategorie titul mistr České republiky v kategorii H a stříbrnou medaili si svým výkonem zajistil úřadující mistr České republiky v kategorii F1B, Jaroslav Malenický.       
V kategorii H se v letošním roce podařilo dražickým závodníkům ovládnout MČR ve všech věkových kategoriích, což je dle dohledatelných zdrojů ojedinělý počin. V součtu s titulem mistra republiky v kategorii F1B byla letošní sezóna z pohledu MK Dražice jednoznačně nejúspěšnější v historii klubu a bude velmi těžké jí tento primát v budoucnu odebrat.       
foto Jaroslava Malenického   

Mistrovství ČR mládeže 2015

Reprezentanti na mistrovství a doprovod     Dne 26. října 2015 se dražičtí modeláři zúčastnili Mistrovství České republiky mládeže. Na tento závod, který je vrcholem sezóny pro mladé modeláře, vysílá dražický klub své zástupce nepřetržitě již od roku 2004. Tentokrát se do Hořic vypravilo 10 závodníků s 11 členným doprovodem.
     Uspořádání soutěže Dražický pohár pro závodníky mladší 12 let při loňském mistrovství pořádaném MK Dražice mělo tak silný ohlas, že na letošním mistrovství byla premiérově rozdělena soutěž házedel do tří věkových kategorií – mladší žáci, starší žáci a junioři. Dražický klub měl své zástupce ve všech třech věkových kategoriích. V kategorii mladších žáků dominoval Kamil Čítek, který své soupeře porazil o více než 100 sekund a získal tak titul Mistr České republiky. Mezi staršími žáky získal při své první účasti na mistrovství bronz Rudolf Moravčík. Souboj o medaile v kategorii juniorů se odehrával především mezi závodníky z Dražic a ze Sezimova Ústí. Většina našich závodníků se v závěru závodu bohužel nevyvarovala závažnějších chyb a tak na stupně vítězů juniorské kategorie nakonec vystoupal jediný dražický závodník po boku dvou sezimoústeckých zástupců, když Martin Dvořák zkompletoval stříbrem dražickou medailovou sbírku. Za zmínku rozhodně stojí i 4. místo Martina Bartoníka, který na 3. místo ztratil 3 sekundy a 5. místo Michala Páši, kterému k dosažení medailové pozice chybělo 10 sekund.