Sdělení
Výzva k předregistraci žadatelů pro kotlíkové dotace 2022

Nové kolo kotlíkových dotací bude zacíleno na nízkopříjmové domácnosti. Jihočeský kraj může požádat z Operačního programu Životní prostředí 2021-2027 pouze o tolik finančních prostředků, kolik dopředu prokáže potenciálních zájemců o kotlíkovou dotaci.


Nová zelená úsporám

Odstartovala nová etapa dotačního programu Nová zelená úsporám pro obytné domy - rodinné a bytové domy, rekreační objekty využívané k trvalému bydlení. Bližší informace naleznete v příloze.


Plošná deratizace obce

Ve středu 20.10.2021 proběhne v obci Dražice plošná deratizace kladením návnad do kanalizačních vstupů.


"Milostivé léto"

Jedinečná příležitost, která umožní desítkám tisíc lidí vymanit se z dluhové pasti. Bližší informace naleznete na odkazu níže či v příloze.


Fota z Vítání občánků 11.9.2021

Oznamujeme rodičům, že již máme k dispozici fotky z letošního Vítání občánků. Máte-li o ně zájem, oznamte prosím v kanceláři úřadu e-mailovou adresu, na kterou je chcete zaslat prostřednictvím úschovny. Nahrávání na externí nosiče není možné.


Očkování psů proti vzteklině
Svoz domovního odpadu v zimním režimu od 4.10.2021

Od 4.10.2021 bude probíhat svoz domovního odpadu v zimním režimu - v pondělí každý týden - viz. příloha.


Zkrácená úřední doba OÚ Dražice

V pondělí 4.10.2021 budou odpolední úřední hodiny OÚ Dražice z důvodu účasti na školení členů okrskové volební komise od 13:00 do 14:00. Děkujeme za pochopení.


Starostův tenis po jedenácté!
Nabídka seminářů - osobní rozvoj

V příloze naleznete nabídku seminářů - Centrum ŽIVOTA v Táboře. Bližší informace naleznete v příloze.


Volbiště

Jedná se o unikátní platformu nabízející jedinečnou příležitost k získání orientace ve spletitém množství informací na politickém volebním poli.


Košt po osmé, letos open-air!
Jarní tenis po 19-té!

V sobotu 12.června 2021 se uskutečnil již 19.ročník jarního tenisového turnaje 4her U Skaláků za finančního přispění společnosti Sakutus a Vaška Stuchlíka.


Obdržené dotace z Krajského úřadu Jihočeského kraje v roce 2021
Hledá se majitel

V obci Meziříčí se od rána nachází fena - pravděpodobně kříženec ridgebacka. Informace o jejím pobytu sdělíme majiteli na OÚ Dražice.


Jihočeské letní linky

Autobusem nejen na kolo. Na lince 390210 Tábor - Písek - Strakonice - Vimperk - Kvilda je v letní sezoně od 5. 6. 2021 do 26. 9. 2021 umožněna přeprava jízdních kol.


Blokové čištění místních komunikací

V pátek 16.4. 2021 bude od 8:00 probíhat na území obce Dražice blokové čištění místních komunikací. Žádáme Vás, abyste své vozy zaparkovali tak, aby této činnosti nepřekážely. Děkujeme


Sběr železného šrotu

Pořádá SDH Dražice - sobota 24.4.2021 od 15:00. Více informací v příloze.


Kontejnery na bioodpad

Od tohoto víkendu budou opět po obci umisťovány kontejnery na bioodpad. Přistaveny budou vždy od pátka do neděle: naproti areálu ZD, na návsi za bývalým OÚ, sídliště "západ" u separačního hnízda a u sběrného dvora.


Velikonoční výzva 2021

Zapojte se do velikonoční výzvy. Vše důležité se dozvíte v příloze. Stanou se Dražice Kraslicovem 2021?


Nový autobusový spoj

Od 1. března 2021 zavedla společnost UNITED BUSES s.r.o. autobusový spoj, který vede přes obec Dražice (zastávka na znamení či požádání, nestaví na „západě“).


Uzávěrka příspěvků do Dražického občasníku

Uzávěrka příspěvků byla stanovena na středu 31.03.2021. Své příspěvky včetně fotodokumentace zasílejte na adresu obcasnik@obecdrazice.cz.


Uzavření sportovního a reálu a dětských hřišť

Po dobu platnosti aktuálních vládních opatření spojených s pandemií COVID-19 jsou sportovní areál a všechna veřejná dětská hřiště uzavřena. Děkujeme za respektování tohoto oznámení.


Tříkrálová sbírka

V příloze naleznete informace jak můžete podpořit Tříkrálovou sbírku 2021.


SKIBUS - zimní linky

Oproti předložené jízdence z autobusu můžete dostat 20% slevu na skipas. Podrobné informace naleznete v přílohách nebo na www.jikord.cz/skibusy.


Čerti 2020

Dobrý den, kvůli koronavirové situaci nebylo do poslední chvíle jasné, zda se letošní čerti uskuteční. Jelikož se od čtvrtka opatření uvolňují, bude možné čerty i v letošním roce uspořádat i když s přítomností roušek. Pokud máte zájem, napište jména svých dětí, která chcete postrašit i s jejich hříchy na tento e-mail: nomdrazice@seznam.cz nebo SMS na tel.číslo: 775183735. Děkujeme a budeme se těšit v sobotu 5.12. na viděnou. S pozdravem NOM Dražice.


Dražice - rozsvícení vánočního stromu

Současná mimořádná opatření neumožňují tradiční zahájení adventu. Letos se vánoční trh s doprovodným programem konat nebude. Vánoční strom bude rozsvícen v neděli 29.11.2020 v 17:00. Více informací v příloze.


Sběrný dvůr a bioodpad

Od 1.12.2020 do 28.2.2021 bude sběrný dvůr Dražice otevřen pouze ve středy 14:00-17:00 a soboty 9:00-11:00. Velkoobjemové kontejnery na bioodpad budou letos po obci rozmístěny naposledy o víkendu 27.-29.11.2020.


Veřejná linková doprava

z důvodu obnovení školní docházky 1. a 2. tříd základní školy bude od 18.11.2020 vrácena veřejná linková doprava do normálního provozu (školní provoz). Jízdní řády platné od 18.11.2020 naleznete v internetovém vyhledávači IDOS (www.idos.cz) – aktualizace dat probíhá průběžně. Pro ověření spojení je možné využít telefonní infolinky dopravců.


SPOZ - jubilanti

Z důvodu aktuální epidemiologické situace jsou do odvolány zrušeny návštěvy u našich dříve narozených jubilantů. O gratulaci a zahrání v pořadu Písničky pro radost a obecním rozhlase nepřijdete. Děkujeme za pochopení.


Uzávěrka příspěvků do Dražického občasníku

Uzávěrka příspěvků byla stanovena na neděli 29.11.2020. Své příspěvky včetně fotodokumentace zasílejte na adresu obcasnik@obecdrazice.cz.


Dražičtí komedianti

Z důvodu mimořádných opatření přijatých vládou ČR v souvislosti se šířením koronavirové nákazy se plánovaná premiéra představení "České nebe" v místním kulturním domě v sobotu 7.11.2020 neuskuteční.


Sběrný dvůr Dražice

Z důvodu současné epidemiologické situace Vás žádáme, abyste do sběrného dvora přicházeli s ochranným prostředkem dýchacích cest (rouškou, respirátorem...). Děkujeme za pochopení.


Nový autobusový spoj

Od 1.9.2020 můžete v pracovní dny využít nový autobusový spoj, který má zastávku také v Dražicích (nestaví na "západě"). Z táborského autobusového nádraží nástupiště č. 15 vyjíždí 9:05 a do Tábora se jím dostanete s odjezdem ve 12:57. Viz přiložené jízdní řády.


Obchvat Dražic - návrh řešení

V příloze naleznete návrh řešení obchvatu - odklon silnice první třídy 1/19 za lanovým mostem u Tábora a napojení na stávající silnici za Drhovicemi před lesem. Délka obchvatu má být zhruba sedm kilometrů s několika mosty, nadjezdy a podjezdy na počátku a konci obchvatu.


Vítání občánků - změna termínu

Miminka narozená na podzim 2019 až léto 2020 plánujeme slavnostně přivítat v sobotu 24.10.2020 v místním kulturním domě. Rodiče obdrží pozvánku s dalšími informacemi.


Nález telefonu

Poblíž autobusové zastávky byl dnes nalezen dotykový mobilní telefon. Majitel se o něj může přihlásit v úředních hodinách na úřadě.


Zahájení výstavby nové komunikace za hřbitovem
Upozornění

Vážení spoluobčané, vyzýváme Vás ke zvýšené obezřetnosti a opatrnosti, co se ochrany svého majetku týče.


CYKLOBUSY 2020

jménem Jihočeského koordinátora dopravy si Vás dovolujeme informovat o letošní turistické nabídce Jihočeských letních linek – CYKLOBUSY – autobusové linky umožňují přepravu jízdních kol. Provoz spojů jsme pro letošní sezonu rozšířili o další turisticky zajímavé linky.


Kam na nás virus ?
Dražický občasník

Uzávěrka druhého čísla Dražického občasníku byla stanovena na neděli 23.8.2020. Své příspěvky včetně fotodokumentace zasílejte na adresu obcasnik@obecdrazice.cz.


Dětský den 2020

S lítostí oznamujeme našim nejmenším spoluobčanům, že letos se Dětský den neuskuteční.


Slovany 2020

Z důvodu šíření nákazy koronaviru a přijatých mimořádných opatření České i Slovenské republiky se starostové obou obcí shodli, že se tradiční červencové přátelské setkání obcí neuskuteční. Pokud se bude situace vyvíjet příznivě, mohlo by být přesunuto na září, v opačném případě navštívíme Slovany až v příštím roce.


Knihovna Dražice

Od 28. dubna 2020 bude za zvýšených hygienických opatření opět otevřena místní knihovna v Dražicích.


Sběrný dvůr Dražice

s radostí Vám oznamujeme, že můžeme opět otevřít náš sběrný dvůr. Poprvé bude otevřen tuto sobotu 11. dubna od 9 do 11 hodin. Do dvora se bude vjíždět/vstupovat po jednom, ostatní případně čekají v rozestupech před branou do dvora. Bez roušky či jiné ochranné pomůcky nebudete do dvora vpuštěni. Na Velikonoční pondělí bude dvůr uzavřen, ale od příští středy je Vám trvale k dispozici v běžných provozních dnech a hodinách.


Rychlý odkaz na COVID-19

V levém sloupci "Důležité odkazy" se proklikem přes ikonu COVID-19 rychle dostanete ke všem důležitým informacím o koronaviru.


Veřejná sbírka - Diakonie Broumov

Bližší informace k vyhlášené veřejné sbírce naleznete v příloze.


Dražice - zrušení fotbalu

Z důvodu přijatých krizových opatření jsou zrušeny do odvolání fotbalové zápasy všech kategorií. Na základě dnešního upřesnění předsedy vlády se na provoz naší haly vztahuje limit 30 osob přítomných na jedné akci v jednom okamžiku na jednom místě. Halu můžeme zatím provozovat s tímto omezením dál.


Opatření města Tábor ke koronaviru

V příloze zjistíte jaké akce jsou zrušeny, které budovy uzavřeny.


Košt poprvé na sále!
Sběr železného šrotu

Sobota 14.3.2020 od 15:00. Bližší informace v příloze.


Nový design www

Začátkem týdne byly stávající stránky překlopeny na nový design. Prosíme o shovívavost, než budeme proškolené, jak se stránkami pracovat a vše uspořádáme do správných sekcí. Zároveň Vás také žádáme, abyste se zatím neregistrovali k zasílání novinek. Až přijde ten vhodný okamžik, budeme Vás informovat. Zatím Vám budeme informace zasílat stávajícím systémem. Děkujeme za pochopení.


Novoroční putování s blahopřáním

po obci Dražice v sobotu 4.1.2020 od 9:00.


Čipování psů

Dražice - zázemí sběrného dvora v sobotu 30.11.2019 od 9 do 11 hodin. Poplatek 380 Kč. Více informací v příloze.


Degustace vín
Nabídka prodeje - nepotřebný majetek obce Dražice

Více informací v příloze. V případě zájmu nás kontaktujte.


Sídliště "Jih" - MK Pavlíkovi - Zíka
Očkování psů proti vzteklině

Úterý 17.9.2019 v 15:30. Více informací v příloze.


Dětská burza podzim/zima

KD Dražice - 27.9.2019 od 16:00 do 18:00. Více informací v příloze.


Poprvé?
Tenisový turnaj TJ DRAŽICE OPEN
Uzavření komunikace "k Boru"
Překvapení se nekonalo
Košt ovládli Veselovští!
Pronájem staré hasičské zbrojnice

Obec Dražice nabízí k pronájmu prostory staré hasičské zbrojnice, plocha 44 m2, cena 423,- Kč/m2 a rok. Tel. 381 239 680


Historický 8. ročník!
Chyběly roztleskávačky!
Celokrajská jízdenka
Košt po páté!!
Linka bezpečí

Linka bezpečí pomáhá těm, kteří se ocitnou v obtížné životní situaci. Kontakty naleznete v přílohách.


Ptačí chřipka - informace pro veřejnost a drobnochovatele drůbeže

V příloze se dozvíte základní informace o ptačí chřipce, klinické příznaky a zásady ochrany člověka před nákazou.


Cestování s dětmi

V příloze se dozvíte co je potřeba zařídit při cestování s dětmi.


Činnost veřejného ochránce práv.
Jak odhlásit a přihlásit na úřadě ojeté osobní auto z ČR
Nabídka zapůjčení kompenzačních pomůcek

V příloze se dozvíte bližší informace.


Čištění a regenerace studní

V příloze je nabídka na vyčištění a regeneraci Vaší studny.