Stolní tenis

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2022

Společné foto
Krásná i ničím nenapodobitelná vánoční atmosféra 2022 ještě více zvýraznila turnaj ve stolním tenise, který se v Dražicích pořádá vždy 25.12 více než 40 let. Závěr roku se nám tedy povedl a zapsal se velkým písmem do historie tohoto sportu.
Po dvouleté pauze se sešlo 30 nedočkavých a nadšených sportovců, kteří po přihlášení do turnaje zkusili své pingpongové umění . Bojovalo se ve dvou kategoriích. Dětská skupina do 15 let měla následující pořadí : 1) Hejtmánek, 2) Kubů, 3) Sobotka. Skupinu dospělých ovládl nejlépe Radek Koloušek ml. Druhý skončil Jaroslav Volek a třetí místo na stupních vítězů zaujal Jakub Stuchlík. Vyzdvihl bych zde zvláště vyjímečný výkon druhého v pořadí, který ve svých letech prokázal neskutečnou houževnatost a kondici, když dokázal porazit o půl století mladší hráče. Pane Volek, smekáme klobouk. Měli jsme i mezinárodní účast, kdy si s námi přijel zahrát James Hendry z Anglie, vnuk Františka Ursachera. Velké poděkování patří TJ Dražice a obecnímu úřadu, zvláště pak panu starostovi, který přišel a odměnil jednotlivé hráče věcnými dary.
Závěrem pak popřál všem zúčastněným hodně zdraví a následné setkání na turnaji v příštím roce.
Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť
Jiří Šerý

Memoriál L. Běhouna a O. Janíčka 2017

Foto vítězů memoriálu17. listopad patří tradičně memoriálu Lubomíra Běhouna a Oldřicha Janíčka. Tohoto turnaje se účastní pouze pozvaní registrovaní hráči. Letošního ročníku se zúčastnilo 31 hráčů.
Pořadí dvouher:
1. místo obsadil Hložek Tomáš,
2. místo obsadil Dobiáš Ladislav, který byl nejmladším účastníkem turnaje,
3. místo  obsadil Pražák Arnošt, který byl nejstarším účastníkem turnaje.
Všichni tito vítězové jsou kmenovými hráči Soběslavi.
Pořadí čtyřher:
1. místo: Hložek Tomáš - Dobiáš Ladislav
2. místo: Pražák Arnošt - Šmahlík Libor
3. místo: Děd Lukáš - Kovařík Tomáš
Tímto děkujeme starostovi obce Dražice a firmě Comett plus s.r.o. a všem sponzorům, kteří se na této akci podílejí.
Více fotografií ve fotogalerii.

Pozvánka na Vánoční turnaj ve stolním tenisu

KD Dražice 25.12.2015 od 8:30 hod.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2014

Oddíl stolního tenisu uspořádal jako již tradičně na Boží hod Vánoční turnaj pro registrované a neregistrované hráče. Zúčastnilo se ho 36 hráčů. Mezi 8 registrovanými stejně jako loni zvítězil Jaroslav Vančura. Druhý v pořadí byl Michal Kolář a jako třetí se umístil František Ursacher. Mezi 28 neregistrovanými hráči vyhrál Pavel Kříž před Petrem Včelákem. Jako třetí v pořadí skončil Petr Chytil. Nejstarším účastníkem turnaje byl 80letý Jiří Soldát, nejmladším byl Jakub Stuchlík. Turnaje se zúčastnila jediná žena - Lucie Mrázková. Pro účastníky byly připraveny hodnotné ceny.

Pořadatelé děkují starostovi Dražic p. Flígrovi, který se také turnaje zúčastnil, za zapůjčení kulturního domu pro uspořádání turnaje.

Vánoční turnaj1  Vánoční turnaj2

Vánoční turnaj3       Vánoční turnaj4      Vánoční turnaj5

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2013

Oddíl stolního tenisu uspořádal jako již tradičně na Boží hod v pořadí již 32. ročník Vánočního turnaje. Zúčastnilo se ho 33 hráčů. Mezi 8 profesionály zvítězil Jaroslav Vančura (Tábor), 2. v pořadí byl Jiří Šerý (Dražice) a 3. Michal Kolář (Dražice). Mezi 25 amatéry vyhrál Stanislav Mrázek (Dražice) před Mílou Pražmou (Slavňovice). Na 3. místě skončil Josef Mareš (Zahrádka). Nejstarším účastníkem byl 80letý Jiří Soldát. Turnaje se zúčastnila jediná žena - Lucie Mrázková.

Pořadatelé děkují starostovi Dražic p. Flígrovi za zapůjčení kulturního domu pro uspořádání turnaje.