Komunitní dům pro seniory čp. 288

čp. 288

KODUSKomunitní dům pro seniory (KODUS) se nachází v klidné lokalitě v centru obce Dražice v blízkosti autobusových zastávek, obchodu i obecního úřadu. Stavba je přízemní, bezbariérová, postavená do tvaru písmene „U“. Nachází se v ní 15 bytů o velikosti 1KK, společenská místnost a sklepy se sklepními kójemi. Ze společných prostor i každého bytu je přístup do odpočinkové zóny – zahrady s rybníčkem. Jedná se o největší investiční akci v historii obce Dražice, stála cca 40.000.000 Kč, na dalších cca 10.000.000 Kč vyšla úprava okolí. Stavba byla podpořena dotacemi z Ministerstva pro místní rozvoj a Krajského investičního fondu Jihočeského kraje.
KODUS byl dokončen na podzim roku 2022. První nájemníci se nastěhovali v březnu 2023. Ve středu 24. května 2023 byl komunitní dům slavnostně otevřen za účasti hejtmana Martina Kuby a dalších významných hostů.

V současné době jsou všechny byty obsazeny/zarezervovány.

KODUS KODUS KODUS KODUS KODUS KODUS KODUS KODUS KODUS