Stolní tenis

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2022

Společné foto
Krásná i ničím nenapodobitelná vánoční atmosféra 2022 ještě více zvýraznila turnaj ve stolním tenise, který se v Dražicích pořádá vždy 25.12 více než 40 let. Závěr roku se nám tedy povedl a zapsal se velkým písmem do historie tohoto sportu.
Po dvouleté pauze se sešlo 30 nedočkavých a nadšených sportovců, kteří po přihlášení do turnaje zkusili své pingpongové umění . Bojovalo se ve dvou kategoriích. Dětská skupina do 15 let měla následující pořadí : 1) Hejtmánek, 2) Kubů, 3) Sobotka. Skupinu dospělých ovládl nejlépe Radek Koloušek ml. Druhý skončil Jaroslav Volek a třetí místo na stupních vítězů zaujal Jakub Stuchlík. Vyzdvihl bych zde zvláště vyjímečný výkon druhého v pořadí, který ve svých letech prokázal neskutečnou houževnatost a kondici, když dokázal porazit o půl století mladší hráče. Pane Volek, smekáme klobouk. Měli jsme i mezinárodní účast, kdy si s námi přijel zahrát James Hendry z Anglie, vnuk Františka Ursachera. Velké poděkování patří TJ Dražice a obecnímu úřadu, zvláště pak panu starostovi, který přišel a odměnil jednotlivé hráče věcnými dary.
Závěrem pak popřál všem zúčastněným hodně zdraví a následné setkání na turnaji v příštím roce.
Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť
Jiří Šerý