Sdělení

Adventní degustace

Adventní degustace

Dne 4.12.2022 jsme uspořádali již třetí degustaci moravských vín. Akce se konala za přispění obce Dražice a vzhledem k hojné účasti jsme ji připravili opět na sále. Svá vína přivezl znovu Pavel Červenka z Čejkovic a k degustaci nabídl 11 druhů vín. Tentokrát jsme ochutnávali Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Zweigeltrebe rosé, Rulandské šedé, Tramín, Mysterium, Modrý portugal, Zweigeltrebe, Merlot a Frizzanté rosé. Pavel Červenka jednotlivá vína popisoval, jejich charakteristiky a vlastnosti a také vyprávěl o pěstování i výrobě vína, o práci na vinicích i ve sklepě.
Degustaci jsme tentokrát proložili dvěma soutěžemi, do kterých se s chutí zapojili všichni přítomní.
Při první soutěži měli soutěžící u stolu z listu papíru poskládat letadélko a případně si ho i nějak vyzdobit. Zvolený zástupce od každého stolu pak tímto letadélkem na pódiu házel. Komu doletělo nejdál, ten měl vyhrát. Jelikož jsou tu v Dražicích statní letečtí modeláři, letadélka jim létala tak daleko, že některým nestačilo pódium. Proto ti nejúspěšnější ve druhém kole házeli přes celý sál. První tři vyhráli pro svůj stůl láhev vína.
Při druhé soutěži si každý stůl opět zvolil svého zástupce a tentokrát se soutěžilo v „hodu špuntem na cíl“. Cílem byl tematicky karton od vína. S každým kolem se vzdálenost cíle od odhodové čáry vzdalovala a soutěžilo se vyřazovacím způsobem. Výhru – láhev vína pro svůj stůl – vyhráli dva nejlepší soutěžící. Třetí láhev, jako cenu útěchy, obdržel první vyřazený. Při obou soutěžích se všichni dobře pobavili.
Vstupenky na akci byly slosovatelné a po skončení degustace jsme vylosovali výhry, které jsme věnovali my, obec Dražice a Pavel Červenka. Kdo chtěl, mohl si nakoupit víno s sebou domů.
Po skončení degustace se rozhodně domů neodcházelo. Dál jsme si užívali posezení s přáteli, dobrým vínem a občerstvením. Povídalo se, zpívalo, znovu se házelo špuntem na cíl a rozcházeli jsme se až nad ránem.
Každý z přítomných mohl vyplnit anketní lístek, ve kterém jsme se tentokrát mimo jiné ptali, zda mají přítomní zájem o degustaci velikonoční, adventní nebo o obě. A protože velká většina má zájem o obě degustace, budeme se na vás znovu těšit v období Velikonoc.
Děkujeme obci Dražice za podporu a přítomným za účast.
Všem vám přejeme krásné prožití vánočních svátků a po celý rok 2023 co nejvíce zdraví a štěstí.
 
Hana a Petr Hervířovi
Více fotografií naleznete ve fotogalerii.