Obec Dražice

Informační systém v obci

Geoportál

V roce 2013 byl spuštěn geoportál, s jehož pomocí je možné okamžitě a online přistupovat ke katastrálním datům, zjišťovat informace o parcelách, vlastnících, budovách a jednotkách. Geoportál se postupně rozšiřoval a dnes zde najdete vyznačené jednotlivé sítě (elektřina, voda, plyn, kanalizace…) a ostatní pasporty majetku obce (komunikace, veřejné osvětlení…).

Geoportál naleznete zde.
 
 

Informační tabule

V září roku 2014 se v obci Dražice instalovaly informační tabule.  Jedna se nachází v parčíku u altánu na návsi, druhá v parčíku u bývalé hasičské zbrojnice poblíž křížku, třetí u kostela sv. Jana Křtitele a čtvrtá se nachází mimo obec u „Nového hřbitova“.  Tabule jsou určeny turistům, náhodně přijíždějícím i místním obyvatelům. V parčících na nich naleznete základní informace o Dražicích a mapu obce s čísly popisnými. Z tabule u kostela sv. Jana Křtitele se dozvíte důležité skutečnosti o této památce a blízké faře (také v anglickém jazyce).  Poslední tabule instalovaná u „Nového hřbitova“ zachycuje historii hřbitova a základní údaje o obcích Dražice, Drhovice a Meziříčí.
 
Informační tabule Informační tabule Informační tabule Informační tabule
 
 

Rozhlas

Je nedůležitější a nejvyužívanější informační zařízení v obci. Jeho prostřednictvím se oznamují občanům důležité zprávy – poruchy, kulturní a jiné pozvánky, důležité informace a komerční sdělení. Od roku 2004 je v obci bezdrátový rozhlas. Tvoří jej 17 hnízd rozmístěných po celých Dražicích.
Plánovaná hlášení probíhají nejčastěji v pondělí a ve středu okolo 16 hodiny. Všeobecně prospěšná sdělení a pozvánky jsou vyhlašovány zdarma, v případě komerčního sdělení stojí jedno vyhlášení 100 Kč + DPH.
Zjistíte-li poruchu některého zařízení, opište si na sloupu číslo hnízda a nahlaste, prosím, tuto skutečnost kanceláři OÚ (osobně, telefonicky, e-mailem).
 
Historie
První rozhlasové zařízení bylo v obci uvedeno do provozu v červnu roku 1947. Rozhlasová kabina byla umístěna v kampeličce, úřadovně MNV. Skládalo se ze sedmi reproduktorů. Jejich rozmístění: dva v horní části obce u čp. 48 (dnes paní Chovančíková), dva u rybníka u čp. 23 (Soldátovi), jeden u čp. 109 (dnes Suldovských) a poslední dva na konci obce k Drhovicům. MNV stanovil za vyhlášení poplatek 5 Kčs, za zahrání písně 10 Kčs, pro cizí osoby 20 Kčs. Hasičský sbor a škola hlásily bezplatně.  Konečná hodina vysílání byla stanovena na 22. hodinu.
Rozhlasové zařízení bylo majetkem obce a stálo 72.224 Kčs.
 
 

SMS rozhlas

V roce 2013 začala obec poskytovat občanům službu – SMS ROZHLAS, díky níž, těm, kteří se zaregistrovali, neuteče nic důležitého.
 
Výhody:
1. snadná registrace
2. za službu nic neplatíte
3. žádná důležitá informace vám neuteče, i když nebudete v obci nebo na internetu
4. kdykoli můžete registraci zrušit bez udání důvodu
 
Chcete-li mít tyto výhody a chcete-li dostávat informace z SMS ROZHLASU, neváhejte se zaregistrovat. Jako příjemce SMS zpráv či e-mailu nic neplatíte, vaše telefonní číslo nebude poskytnuto nikomu dalšímu a kdykoliv můžete své telefonní číslo odhlásit.
Věříme, že nejen mladí ocení tento způsob komunikace, protože chápeme, že ne každý v současné hektické době má čas na to, sledovat úřední desku, www stránky obce, chodit na jednání zastupitelstva a rozhlas prostě neslyší, protože mnohdy z práce jezdí až večer. Přitom mobilní telefon má téměř každý.
Domníváme se, že jde o jednu z nejefektivnějších a nejlepších alternativ, jak informovat občany nejen o nečekaných událostech a problémech, ale i akcích a zajímavostech, které se v Dražicích a jejím okolí budou dít.
Zaregistrovat se můžete vyplněním registračního formuláře, volnou formou e-mailem či telefonicky.
 
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
registrační formulář SMS rozhlas286524636.pdf 126.4 Kb

Dnes je: 24.04.2018

Svátek slaví: Jiří

kalendář událostí

Hlášení místního rozhlasu