Sdělení

Degustace vín

momentka V pátek 22.11.2019 jsme v jídelně kulturního domu v Dražicích pořádali akci „Degustace moravských vín“. Degustaci vedl Pavel Červenka, významný vinař z vinařské obce Čejkovice, který přítomným vyprávěl o víně, jeho pěstování i následném zpracování a předložil k degustaci 10 vzorků vín - sekt, vyráběný stejnou metodou, jakou se vyrábí francouzské šampaňské, pět bílých vín, jedno růžové a tři vína červená.
Poté proběhla soutěž v poznávání vín. „Znalcem vín roku 2019“ se stal František Kotšmíd, který správně poznal všechny tři soutěžní vzorky. Následovala tombola a losování vyplněných anketních lístků. Zároveň jsme odstartovali soutěž o dálniční známku, které se může zúčastnit každý na naší facebookové stránce „Generali – Husovo nám. 591, Tábor“.
Po skončení degustace následovalo občerstvení a byla k dispozici všechna degustovaná vína, ze kterých si každý mohl vybrat to své.
Podle ohlasu přítomných se akce velice líbila, vína všem chutnala a byli jsme vyzváni k tomu, abychom určitě připravili termín na příští rok. Zdá se, že jsme tímto položili základní kámen nové tradice v Dražicích. Budeme se tedy moc těšit na pořádání dalších ročníků.
Za nás jsme rádi, že se tato akce povedla a všem přítomným děkujeme.
Přejeme všem hezký advent, krásné vánoční svátky a šťastný vstup do roku 2020.
Petr a Hana Hervířovi