Obec Dražice

Fotbal

Utkání v Želči

Krajský přebor mužů

Želeč – TJ Dražice 4 : 2 (3 : 2)

Díky pracovním povinnostem a zranění jsme na okresní derby do Želče odjížděli bez Valáška, Vlašína, Schloffa a Kromky. Domácí byli v utkání jasným favoritem, vítězství je mohlo opět posunout do čela tabulky.

Samotný úvod zápasu ukázal, kdo bude pánem na hřišti. Želečtí se usadili na naší polovině a v kombinaci a pohybu naše hráče převyšovali. Při útočení však zapomínali na zadní vrátka, což se jim ve 14. minutě vymstilo. Dlouhý odkop od obránců si zpracoval Veselý, přiťukl Jiřímu Štecherovi, který mu balon patičkou vrátil a Veselý se ocitl za obránci. Jeho prudký nákop z pravé strany by asi skončil za zády brankáře Blažka, ale Stuchlík v náběhu dorazil před bránícím Švábem a poslal překvapivě své mužstvo do vedení 0:1!! Nadějné vedení se nám však, bohužel, podařilo udržet pouhé 2 minuty. Ze stálého dobývání naší branky přišel centr z levé strany, na zadní tyčce zapomněli Bareš se Stuchlíkem na Brůžka, který tvrdou střelou Baku propálil a srovnal skóre na 1:1!! Za další 2 minuty zaspalo při bránění hned několik našich hráčů. Škrábek, z pozice obránce prošel od půlky až na naše velké vápno a tvrdě vystřelil. Jeho pokus sice Baka vyrazil, ale přímo k volnému Rabiňákovi. Pro toho nebyl problém dorazit balon do odkryté branky – 2:1!! Za další dvě minuty rozehrával Barteska přímý kop po faulu Horky. Centr do vápna dorážel Rabiňák, ale na Baku tentokrát nevyzrál. Ve 22. minutě šel dokonce sám proti našemu brankáři Pavličko, když lehkovážně ztratil balon D. Štecher, náš brankář stačil střelu na poslední chvíli vytěsnit na roh... Mladší z bratrů Štecherů se v lepším světle předvedl na konci první půlhodiny, když křižným pasem našel na levé straně Stuchlíka, ten postupoval sám proti Blažkovi v brance domácích, ale jeho střela pouze vyprášila rukavice vyběhnutého gólmana. Prakticky hned z protiútoku si při bránění nepočínal nejlépe Sedlák, přišel o balon, Barteska přihrál na střed velkého vápna Novotnému, který sklepl balon proti noze Kukučkovi, jeho tvrdá střela skončila u pravé tyče za překonaným Bakou – 3:1!! Ve 38. minutě se našim hráčům podařila podobná akce, která předcházela gólu Stuchlíka. Tentokrát si dlouhý nákop až na střed velkého vápna domácích zpracovával Veselý, při posunutí balonu byl zezadu sražen Kosobudem a rozhodčí Kaštánek neváhal písknout pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Hojdar a střelou na střed branky překonal Blažka – 3:2!! I když průběh první půle vyzněl herně jednoznačně pro domácí, do šaten jsme šli za celkem přijatelného stavu.

Domácím se podařilo své vedení pojistit hned ve 48. minutě; po závaru před naším velkým vápnem nepokryl náběh Bartesky po pravé straně Stuchlík, domácí lídr nacentroval z pravé strany po zemi, na balon si naběhl volný Kosobud, kterému nechali spoustu volnosti naši stopeři a vstřelenou brankou odčinil penaltový faul na Veselého 4:2!! Vedení o dvě branky domácí hráče uklidnilo a naopak naše hráče srazilo a až do konce utkání bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí brankář se mohl jít sprchovat půl hodiny před koncem utkání, nic na něj, až na jednu výjimku, už z naší strany nešlo…

My můžeme děkovat našemu brankáři, že skóre už nedoznalo změny. V 64. minutě vychytal skvělým zákrokem šanci Novotnému, který se ve vápně kličkou zbavil Horky, ale Baka byl na místě. V 69. minutě musel robinzonádou hasit střelu Pavlička k tyči. V 82. minutě včasným vyběhnutím zmařil šanci Švábovi, ten šel sám, ale střela se do branky nevešla.. V 85.min. to byl Bosnyak, který se ocitl sám na penaltě, ale střela mu nesedla a zamířila vysoko nad... O minutu na to měl další šanci Bosnyak, vyšachoval naši obranu několika kličkami, ale střelu mu Baka chytil! Poslední šanci utkání nedokázal přetavit v branku náš Páša, který dostal pěknou přihrávku od dalšího mladíka v našem dresu – Veřtáta. Páša sice vystřelil, ale trefil přímo brankáře Blažka... Nic dalšího už se neudálo a odjížděli jsme s prázdnou. Domácí byli po celé utkání lepší, jejich fotbalovost byla zřetelná a ze spousty neproměněných příležitostí je patrné, že 4:2 je pro nás celkem přijatelný výsledek!

V dalším kole přijede do Dražic Nová Včelnice, chceme věřit, že se naši hráči dají dohromady a budou se chtít, před domácím publikem, rehabilitovat a zvítězit.

Vedoucí mužstva L. Kolář

 

 

Dnes je: 25.06.2018

Svátek slaví: Ivan

kalendář událostí

Hlášení místního rozhlasu