Obec Dražice

Fotbal

Utkání v Protivíně

Krajský přebor mužů

Protivín – TJ Dražice 2 : 1 (0 : 0)

K předposlednímu zápasu podzimní části jsme zajížděli na horkou půdu do Protivína. Horkou proto, že vyhrát se tam podařilo pouze Jindřichovu Hradci. Naše sebevědomí však posílilo vítězství nad Táborskem a do Protivína jsme odjížděli s cílem bodovat.

Po první čtvrthodině hry bylo jasné, že domácí nejsou v takové pohodě jako v minulých zápasech a i první gólovku měli naši hráči. V 15. min. centroval do vápna Vlašín z přímého kopu, domácím se nepodařilo centr odvrátit, míč se dostal k volnému Danu Štecherovi, který však z hranice pokutového kopu placírou branku přestřelil… V 18. min. zahrozili domácí z rychlého brejku, Prášil vysunul po levé straně Vorla M., kterému balon na poslední chvíli stačil zablokovat Hořejší. Ve 27. min. jsme lehkovážně přišli o balon na útočné polovině, domácí Moravec vysunul uličkou Prášila, který postupoval středem hřiště sám proti Bakovi. Prášilův pokus o lob však skončil vedle pravé tyče a bylo po šanci. Za další dvě minuty měl velkou příležitost ke změně skóre J. Štecher, který dostal pěkný centr z pravé strany od L. Stuchlíka. Náš střelec však nedokázal ve výskoku balon usměrnit za Hanusova záda... Ve 36. minutě se neujala střela domácího kapitána Vorla, podobně se svou příležitostí naložil J. Štecher o šest minut nato. Do šaten odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe domácím. Veselý na polovině hřiště prohrál souboj o balon, následoval dlouhý pas na pravé křídlo, kde s míčem u nohy postupoval až do našeho vápna Moravec stíhán Vlašínem. Náš obránce ve snaze zablokoval soupeře fauloval a rozhodčí Sebera se nerozpakoval ani chviličku a písknul penaltu! Tu s přehledem proměnil M. Vorel a poslal domácí do vedení – 1:0!! Hned vzápětí mohl skóre srovnat J. Štecher. Valášek centroval dlouhý nákop do vápna, Horka hlavou míč přehodil přes obránce přímo na naběhnutého Štechera. Náš kanonýr se ocitl sám před prázdnou bránou, prvním pokusem promáchl a nezasáhl balon druhý pokus už byl úspěšnější, ale balon pouze orazítkoval levou tyčku domácí svatyně… V 54. min. předvedl své umění brankář Hanus, který robinzonádou vyrazil krásnou střelu Bareše po sklepnutí hrudí od L. Stuchlíka. V 58. min. to byli opět domácí, kdo zvedali ruce po vstřeleném gólu. Prášil našel na středu velkého vápna Vorla, který se kličkou zbavil obránce a střelou k pravé tyči poslal svůj celek už do dvoubrankového vedení! Naši hráči však ani za tohoto stavu nesložili zbraně. V 62. min. poslal českou uličkou Veselý do samostatného náběhu na brankáře L. Stuchlíka. Ten střelou podél brankáře snížil na 2:1! Ve snaze o dosažení alespoň remízy, otevírali naši hráči obranu a domácí měli několik možností pojistit výsledek. Baka však v brance doslova čaroval a vychytal jak Prášilův samostatný náběh v 67. min., tak i šanci Vorla v samém závěru. Brankový stav už změny nedoznal a protivínští tak potvrdili svou suverenitu na domácím trávníku.

Nesehráli jsme špatné utkání, z výčtu šancí je patrné, že domácí museli o vítězství bojovat až do závěrečného hvizdu. Rozhodčí nastavil pro utkání volnější metr, toleroval domácím hru na samé hraně regulérnosti, s čímž se naši hráči těžko vyrovnávali a často se s ním pouštěli do diskuze. Myslím ale, že zápas sudí neovlivnil, penalta asi byla a druhý gól v naší síti byl také regulérní.

Myslím, že podobné utkání nás čeká i za týden, kdy jedeme k poslednímu mistrovskému utkání do Katovic. Sezonu prodloužit může ještě nařízení předehrávky prvního jarního kola. To však rozhodne aktuální počasí.

 

Vedoucí mužstva L. Kolář

Utkání v Protivíně  Utkání v Protivíně  Utkání v Protivíně

Utkání v Protivíně  Utkání v Protivíně  Utkání v Protivíně

 

 

Dnes je: 25.06.2018

Svátek slaví: Ivan

kalendář událostí

Hlášení místního rozhlasu