Obec Dražice

Fotbal

Utkání s Milevskem

Krajský přebor mužů

TJ Dražice – Milevsko 2 : 0 (1 : 0)

V sobotním deštivém odpoledni jsme na domácím trávníku přivítali dalšího těžkého soupeře. Po Třeboni to tentokrát bylo Milevsko, které dosud nepoznalo hořkost porážky. A od prvních minut dávali hosté najevo, že nás nečeká lehké utkání.

Milevští nás zatlačili na vlastní polovinu, ale gól se jim vstřelit nedařilo. Několikrát pozlobili naši obranu dlouhým autem do vápna, ale ze závarů nic nevytěžili. Naopak na opačné straně se po centru Bareše dostal k balonu Stuchlík, ale zradilo jej zpracování, když mu balon uskočil až před brankáře Dvořáka a bylo po naději... Největší příležitost k otevření skóre měli hosté ve 26. minutě; Komárek střelou přes zeď orazítkoval břevno Bakovy branky, k odraženému balonu se jako první dostal Barda, ale z malého vápna přestřelil branku o hezkých pár metrů... To naši hráči byli při podobné standartce úspěšnější. Ve 36. minutě centroval balon z přímého kopu Veselý, ve vápně se nejvýš vyšrouboval Dan Štecher a hlavičkou přehodil vyběhnutého brankáře – 1:0!! Zvýšit naše vedení mohl úspěšný střelec ve 39. minutě, když postupoval z levé strany z úhlu proti brance. Jeho střelu však jeden z obránců vytěsnil na roh..

Druhý poločas už nevyzněl tak jednoznačně pro hosty jako ten první. Hra se vyrovnala, ale jednogólový náskok dával tušit, že hosté otevřou obranu a budou se snažit o zvrat utkání. Nejblíž k tomu měl v 56. minutě Dvořák, který se prokličkoval až na střed velkého vápna, ale jeho tvrdou střelu Baka reflexivně nohou vykopl mimo tyče. V 61. min. měl podobnou příležitost jako hosté ve 26. minutě Jiří Štecher, když mu naservíroval zpětnou přihrávku ve vápně Stuchlík. Náš kanonýr z jedné vypálil vysoko nad brankovou konstrukci... Ale nebyl sám, kdo spálil tutovku. V 67. min. po přímém kopu Veselého nemířil hlavou přesně Hojdar, podobně se svou příležitostí naložil i Kromka po centru Horky v 76. minutě, když se ocitl za obránci, ale míč si cestu mezi tyče nenašel... Minutu poté pronikal J. Štecher s balonem na kopačkách velkým vápnem, byl faulován Kosobudem a rozhodčí neváhal písknout penaltu. Míč si na puntík postavil Kromka, ale náš renomovaný střelec neměl svůj den, střela šla asi metr vedle pravé tyče. Konec zápasu už se odehrával v naší režii, hosté se do žádné šance nedostávali. Zaměřili se na dlouhé nákopy, se kterými si naše obrana v čele s hrajícím trenérem Horkou, hravě poradila. Zajímavé věci se děly před hostující brankou. V 80. minutě vyslal na zteč pěknou uličkou Veselý J. Štechera. V samostatném náběhu proti Dvořákovi vystřelil Štecher podél gólmana, bohužel šla střela těsně vedle. V 84. minutě se musela divákům líbit krásná kombinace po ose J. Štecher – Veselý – Kromka, kdy posledně jmenovaný sám před brankářem střelu nezvládl a balon skončil mimo tyče... Uklidnění do našich řad přišlo v 86. minutě, kdy novic v našem dresu Marousek utekl po levém křídle a předložil balon před branku J. Štecherovi, který dorážkou rozvlnil síť za Dvořákovými zády – 2:0!! Samotný závěr včetně dvouminutového nastavení jsme si už pohlídali a mohli se soustředit na oslavný pokřik v šatně.

Dosáhli jsme na cenné vítězství a posunuli se v tabulce už na třetí příčku. Za týden hrajeme v Oseku a i tam budeme chtít loupit bodíky.

Vedoucí mužstva L. Kolář

Utkání s Milevskem  Utkání s Milevskem

Utkání s Milevskem  Utkání s Milevskem

 

 

 

Dnes je: 25.06.2018

Svátek slaví: Ivan

kalendář událostí

Hlášení místního rozhlasu