Fotbal

První utkání jara v Třeboni

Krajský přebor mužů

Třeboň - TJ Dražice 2 : 0 (1 : 0)

První zápas jara jsme sehráli na umělce v Třeboni. Domácí byli v tabulce jen o bod před námi a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj, do kterého jsme však museli nastoupit bez tří hráčů základní sestavy (Hojdara, Bareše a Hořejšího), na lavičce pak čekal na svou příležitost pouze jeden náhradník – Dominik Smutný…

První šance zápasu se zrodila hned v úvodní třetí minutě. Veselý prostrčil pěknou uličkou balon J. Štecherovi, ten potáhl až k brankové čáře a předložil přízemní centr před branku, tam byl v náběhu sražen zezadu Kromka domácím Hamim, ale píšťalka sudího Sebery byla němá… Hlavní rozhodčí přehlédl i ostrý zákrok domácího Nekvindy, který ve výskoku loktem přivodil ošklivé zranění v obličeji M. Stuchlíkovi... Hra v těchto fázích zápasu byla poplatná začátku sezony, spousta nepřesností na kopačkách obou mužstev a tak se asi 30 prokřehlých diváků dočkalo trocha vzrušení až v samém závěru poločasu. Po levém křídle utekl Holzepl až k hranici velkého vápna a jeho pokus o centr před branku skončil za zády překvapeného Baky. I takové góly padají, že se hráč ukopne a balon letí jinam než zamýšlel, tentokrát to, bohužel, bylo do naší sítě 1:0!!

Celý druhý poločas se vyznačoval naší snahou o srovnání skóre. Měli jsme územní převahu, ale do šancí jsme se nedostávali. Naše centrované balony středem stačili stopeři domácích (Cahyna a Hami) v pohodě odvracet. Největší příležitost ke srovnání stavu měl v 63. min. Kromka, kterému nacentroval Jirka Štecher. Náš kanonýr však měl balon na dlouhou nohu a trefil pouze brankáře před sebou… Do útoku se vysunul i Horka a domácí hrozili z rychlých brejků. Šance Holzepla i Cahyny však skončily mimo tyče. V 85. min. se kličkou uvolnil přes beka D. Štecher, byl následně podražen a ani tentokrát si rozhodčí netroufl písknout pokutový kop... Pojistit vedení se třeboňským podařilo v 86. min. Pancířem po sérii nepřesností našich hráčů…

První zápas jara se nám tedy výsledkově nepovedl. Mrzí to hlavně proto, že domácí určitě nebyli lepším týmem, měli však více štěstí na kopačkách a v zádech třináctého hráče, diváky.