Sdělení

Vyhodnocení 4. ročníku Dražického koštu pálenek

Košt po čtvrté!!!
4. ročník Dražického koštu pálenek proběhl v sobotu 4. března 2017 od 15.00 v jídelně KD Dražice za účasti 29 koštérů. Koštovali jsme 37 vzorků pálenek ve 3 kategoriích. Královskou disciplínou byl košt 20 různých druhů slivovic, které se loni skutečně povedly. Nejvíce pálenek bylo vypáleno v Dobešově. Nejvzdálenější vzorky k nám putovaly ze Slovenských Slovan, Nivnice u Uherského Brodu a Vřesovic u Prostějova, takže letos byla soutěž opět s mezinárodní účastí. Pálenky byly hodnoceny anonymně, takže nikdo až do rozlepení obálky s majiteli vzorků a přidělenými čísly netušil, kdo jak dopadl. Nejvýše hodnoceným koštérem ve všech kategoriích se jednoznačně stal pan Ladislav Veselovský, jehož hodnocení bylo neopakovatelné!
Konečné pořadí:
  1. slivovice
  1. Rudolf Louda z Dražic, slivovice 50%, pálenice Žišov
  2. Marian Jamrich z Tábora, slivovice 51%, pálenice Nivnice u Uherského Brodu
  3. Miroslav Šašek z Dražic, slivovice 50%, pálenice Dobešov
  4. Stanislav Benda z Pohoří, slivovice 51%, pálenice Pohoří
  5. Vladimír Kuchár z Dražic, slivovice 50% z družebních Slovan (Slovensko)
  1. pálenky z jablek
  1. Stanislav Benda z Pohoří, kalvádos 51%, pálenice Pohoří
  2. František Samec z Dražic, jabkovice 50%, pálenice Dobešov
  3. Pavel Samec z Dražic, jabkovice 52%, pálenice Šimpach
  1. ostatní pálenky
  1. Marie Hejnová z Tábora, třešňovice 52%, pálenice Pacov
  2. František Samec z Dražic, třešňovice 50%, pálenice Dobešov
  3. Ivan Šimák z Dražic, višňovice 50%, pálenice Dobešov
Starosta obce předal všem oceněným diplomy a hodnotné ceny, všem zúčastněným poděkoval za účast a všechny pozval na dokoštnou, na kterou přispěli sponzoři koštu společnosti Faliko a Sakutus. Na konec jsme si krásně zabékali...
Další 5. ročník Dražického koštu proběhne za rok, opět první sobotu v březnu, tak se ukažte!
Fotodokumentace zde.

Dnes je: 23.09.2018