Obec Dražice

Sdělení

Vánoce na náměstí TGM

     V termínu od 7. do 23. prosince se bude na náměstí TGM v Táboře konat program s názvem Vánoce na náměstí TGM. Jedná se o oživení prostoru tohoto nově zrekonstruovaného náměstí a to ve vztahu k době vánoční. Program se bude konat každý den od 10 do 17 hodin. Na náměstí budou umístěny 4 dřevěné prodejní stánky, ve kterých si budou moci obyvatelé Tábora i návštěvníci zakoupit vánoční zboží jako jsou vánoční dekorace, drobné dárky, cukroví či typické zimní občerstvení – punč, svařák a k zakousnutí se budou nabízet sladké palačinky. Cílem je zpříjemnit obyvatelům Tábora vánoční čas a dobu adventu. V odpoledních hodinách ve všední den bude náměstí oživeno Ladovými postavami v podání pražského divadla Mime Prague a ve stříbrnou a zlatou neděli dopoledne vánočními postavami v podání Sdružení Housova mlýna. Souběžně bude probíhat prodej vánočních předmětů, tak jak byli obyvatelé Tábora zvyklí doposud – k dispozici bude jmelí, svíčky a jiné vánoční zboží.
     Náměstí před Zemědělskou školou v době adventní ožije také jednorázovými akcemi, v pátek 11. prosince zde bude probíhat prezentace neziskové společnosti ASEKOL a.s., která se zabývá ekologickým systémem zpětného odběru elektrozařízení či v sobotu 12. prosince vánoční prezentace firmy E-on.
     V letošním roce se jedná o první zkušební ročník, a jestliže se prodejní stánky spojené s kulturním programem na náměstí TGM osvědčí, chtělo by město v příštích letech tuto aktivitu rozšířit a podpořit.
 
Mgr. Kateřina Bláhová
Místostarostka
 

Dnes je: 24.02.2019

Svátek slaví: Matěj

kalendář událostí

Hlášení místního rozhlasu