Sdělení

Nový design www

Začátkem týdne byly stávající stránky překlopeny na nový design. Prosíme o shovívavost, než budeme proškolené, jak se stránkami pracovat a vše uspořádáme do správných sekcí. Zároveň Vás také žádáme, abyste se zatím neregistrovali k zasílání novinek. Až přijde ten vhodný okamžik, budeme Vás informovat. Zatím Vám budeme informace zasílat stávajícím systémem. Děkujeme za pochopení.


Novoroční putování s blahopřáním

po obci Dražice v sobotu 4.1.2020 od 9:00.


Informace pro vlastníky lesa - možnost čerpání příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

Bližší informace v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
svol.pdf 133.8 Kb

Čipování psů

Dražice - zázemí sběrného dvora v sobotu 30.11.2019 od 9 do 11 hodin. Poplatek 380 Kč. Více informací v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cipovani-psu.pdf 425.2 Kb

Degustace vín

V pátek 22.11.2019 jsme v jídelně kulturního domu v Dražicích pořádali akci „Degustace moravských vín“. Degustaci vedl Pavel Červenka, významný vinař z vinařské obce Čejkovice, který přítomným vyprávěl o víně, jeho pěstování i následném zpracování a předložil k degustaci 10 vzorků vín - sekt, vyráběný stejnou metodou, jakou se vyrábí francouzské šampaňské, pět bílých vín, jedno růžové a tři vína červená.
Poté proběhla soutěž v poznávání vín. „Znalcem vín roku 2019“ se stal František Kotšmíd, který správně poznal všechny tři soutěžní vzorky. Následovala tombola a losování vyplněných anketních lístků. Zároveň jsme odstartovali soutěž o dálniční známku, které se může zúčastnit každý na naší facebookové stránce „Generali – Husovo nám. 591, Tábor“.
Po skončení degustace následovalo občerstvení a byla k dispozici všechna degustovaná vína, ze kterých si každý mohl vybrat to své.
Podle ohlasu přítomných se akce velice líbila, vína všem chutnala a byli jsme vyzváni k tomu, abychom určitě připravili termín na příští rok. Zdá se, že jsme tímto položili základní kámen nové tradice v Dražicích. Budeme se tedy moc těšit na pořádání dalších ročníků.
Za nás jsme rádi, že se tato akce povedla a všem přítomným děkujeme.
Přejeme všem hezký advent, krásné vánoční svátky a šťastný vstup do roku 2020.
Petr a Hana Hervířovi

Televizní digitalizace

V příloze se dozvíte bližší informace k přechodu na televizní signál DVB-T2.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
dvb-t2.pdf 396.6 Kb

Nabídka prodeje - nepotřebný majetek obce Dražice

Více informací v příloze. V případě zájmu nás kontaktujte.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
aktualni-nabidka.pdf 2496 Kb

Sídliště "Jih" - MK Pavlíkovi - Zíka

Ve čtvrtek 19. září budou zahájeny práce na opravě místní komunikace vedoucí od čp. 177 (Pavlíkovi) po čp. 185 (p. Zíka), a to frézováním povrchu. Na frézování budou navazovat práce firmy ČEVAK a.s. Finální asfaltový povrch bude proveden v druhé polovině listopadu. Omlouvám se všem za zhoršenou dopravní dostupnost v dané lokalitě.

 


Očkování psů proti vzteklině

Úterý 17.9.2019 v 15:30. Více informací v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
ockovani160271444.jpg 473.8 Kb

Dětská burza podzim/zima

KD Dražice - 27.9.2019 od 16:00 do 18:00. Více informací v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
burza594269703.pdf 557.5 Kb

Poprvé?

V sobotu 7.září 2019 se uskutečnil pod záštitou pana starosty Luboše Smažíka se sponzorskou podporou společnosti Sakutus už 9. ročník tenisového turnaje 4her „O pohár starosty obce“. Poprvé se hrálo v hale, i když se našlo několik remcalů, kteří dávali přednost tenisu v dešti. 14 tenisových matadorů bylo rozlosováno do 7 víceméně vyrovnaných dvojic. Hráli jsme každá dvojice s každou, vždy 20 minut, tak abychom stihli odpolední začátek fotbalu našeho Á-čka. Poprvé získal body na obecním turnaji i náš pan starosta, za což byl zaslouženě odměněn titulem skokan turnaje. Titul nerváka turnaje vydřel Bohouš, jehož raketa také poprvé a se štěstím bez jakéhokoliv poškození haly doletěla až na balkon. Turnaj ovládla dvojice Luboš Kolář – Tomáš Richtr, která jasně porazila všechny soupeře. Na závěr pan starosta odměnil, jak je zvykem, všechny účastníky dary s emblémem naší obce. Poprvé se podávaly flambované klobásy a závěrečný grupáč je poprvé selfíčko. Příští rok bude už 10.ročník turnaje, tak se přijďte podívat co bude zas poprvé!
František Kotšmíd
Více fotografií ve fotogalerii.
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pohar-starosty-drazic-2019.pdf 158.7 Kb

Tenisový turnaj TJ DRAŽICE OPEN

V sobotu 10. srpna se v místním sportovním areálu uskutečnil tenisový turnaj čtyřher TJ DRAŽICE OPEN. Každý účastník hrál za sebe. Síly mezi sebou poměřilo dvanáct hráčů a jak vše dopadlo je patrné z přiložené tabulky.
 
Tenisový turnaj TJ DRAŽICE OPEN Tenisový turnaj TJ DRAŽICE OPEN
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
tj-drazice-open-10.08.2019.xlsx 103 Kb

Uzavření komunikace "k Boru"

Od 22.7. do 31.7.bude probíhat oprava komunikace od Dražice čp. 217 (Kabátovi) k Boru. Po dobu opravy bude většinou komunikace zcela uzavřena. Děkujeme za pochpení.

Obec Dražice


Překvapení se nekonalo

V sobotu 15. června 2019 se uskutečnil už 17. ročník tenisového turnaje 4her „U Skaláků“. Letošní turnaj se konal s podporou Honzy Pavlíka, Vaška Stuchlíka a společnosti Sakutus. Věcné dary všem zúčastněným věnovali Hanka a Petr Hervířovi z pojišťovny Generali. Ráno v 8:00 se sešlo 16 odhodlaných, kteří byli připraveni podat svůj životní výkon i v klimaticky nepříliš přívětivých podmínkách. Byly hlášeny teploty vysoko nad 30°C a odpolední bouřka. Počasí nám však i tentokráte přálo, takže nikdo z borců nezkolaboval a první liják se objevil až s posledními míčky finále před 17. hodinou. Skvělým tenisem se prezentovala nejstarší dvojice turnaje Pavel Skalák-Petr Novák, která v základní skupině převálcovala vše co měla v cestě i díky tomu, že na jeden set za Pavla naskočil náš tenisový nestor, vždy připravený Vláďa Kuchár. Bohužel v semifinále doplatila na únavu. Černý kůň turnaje, perspektivní pár Luboš Smažík – Martin Svoboda, který poctivě piloval údery celou zimu v naší hale, zůstal za očekáváním. Je ale velkým příslibem do budoucna. Nejvíce sil v závěru zůstalo vyrovnané dvojici Méďa Novotný – Vašek Stuchlík, kteří si v náročném finále poradili s výborně hrajícími Honzou Pavlíkem a Radkem Kolouškem. Stali se na rok držiteli krásného putovního poháru, který jak je dobrým zvykem, potom naplnili až po okraj šampaňským. Po vyhlášení našich tenisových výsledků jsme zasedli stejně jako loni před TV, abychom alespoň na dálku pod pergolou podpořili naše fotbalové A-čko v těžkém boji o krajské body. Náš turnaj se tentokráte odehrál v klidu bez jakýkoliv protestů a i letících předmětů ubylo. Dalším a neméně důležitým vrcholem akce bylo společné posezení, při kterém jsme probrali nejen tenisová témata. Skutečná průtrž mračen přišla až večer okolo deváté, ale to už nám skutečně nevadilo. Dalším postupným cílem, který máme před sebou je tradiční tenisový turnaj starosty obce, který bude začátkem září. Přijďte se pobavit, tentokrát do našeho sportovního areálu.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 


Čistění ulic

Dne 15.4.2019 blokové čištění ulic - sídliště jih a západ. Více informací v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cisteni-mapa.jpg 198.5 Kb
cisteni.pdf 27.7 Kb

Košt ovládli Veselovští!

6.ročníku Dražického koštu pálenek v sobotu 2. března 2019 se zúčastnilo rekordních 50 koštérů, kteří koštovali rekordních 58 pálenek už ve 4 kategoriích.
Pálenky pocházely celkem z 16 pálenic i ze sousedního Slovenska, Maďarska a dokonce až z Ukrajiny. Nejvíce pálenek bylo tradičně z Dobešova.
Do královské kategorie slivovic bylo přihlášeno 18 vzorků, do kategorie pálenek z jablek 15 vzorků a 15 bylo i ostatních pálenek. V nové kategorii, dámském koštu bylo testováno 10 ovocných likérů. Likéry koštovaly zejména přítomné dámy, které si chtěly užít krásnou sousedskou atmosféru se svými manželi.
Celkem bylo odevzdáno k vyhodnocení 78 koštovacích lístků, takže více než polovička účastníků koštovala více kategorií. Košt proběhl tradičně v příjemném prostředí jídelny KD Dražice. Všechny překvapil už příchod našich krojovaných dam, které vstoupily do jídelny se zpěvem. Výsledkově dominovali opět místní, zejména Táňa a Láďa Veselovští, kteří byli na bedně celkem 4x !
Před vyhlášením výsledků si všichni pochutnali na výborném rautu hrazeném z koštovného a sponzorských darů společností Faliko a Sakutus.
 
Celkové vyhodnocení :
1.dámský košt
               1. Taťjana Veselovská, višňovice vypálená v Dunkovicích (Ukrajina)
               2. Otakar Toman, ptáčnice z Hustopečí
               3. Taťjana Veselovská, višňovice z Dobešova
2. Ostatní pálenky
               1. Stanislav Benda, meruňkovice z Pohoří
               2. Ladislav Veselovský, hruškovice z Dobešova
               3. Rudolf Louda, hruškovice z Pohoří
3. Pálenky z jablek
               1. František Kotšmíd, jabčák z Pohoří
               2. Ladislav Veselovský, jabčák z Dobešova
               3. Ondřej Malát, jabčák z akátového sudu z Pohoří
4.Slivovice – královská disciplína
               1. Maruška Hejnová, slivovice z Pacova
               2. Ivan Šimák, slivovice z Bohuňovic
               3. Vlastimil Stuchlík, slivovice z Pohoří
Vzorek z největší dálky přinesla paní Taťjana Veselovská (až z Ukrajiny).
Koštér, který vážil nejdelší cestu do Dražic byl Jaroslav Prokop z Prostějova.
Všichni výše uvedení byli na závěr panem starostou obce oceněni diplomem a drobným dárkem s motivem Dražic.
Na závěr jsme si krásně zazpívali, někteří i zatančili a při dokoštné vyměnili nejednu zkušenost.
Srdečně Vás všechny zvu na příští 7.ročník koštu pálenek, který bude opět první sobotu v březnu 2020.
Výsledky "Koštu pálenek" Výsledky "Koštu pálenek" Výsledky "Koštu pálenek"
 

Pronájem staré hasičské zbrojnice

Obec Dražice nabízí k pronájmu prostory staré hasičské zbrojnice, plocha 44 m2, cena 423,- Kč/m2 a rok. Tel. 381 239 680


Historický 8. ročník!

V sobotu 8. září 2018 se konal již 8. ročník starostova tenisového turnaje 4her. Zachránila nás Jarka Nováková, která na páteční pozdně večerní oslavě neodmítla účast v zítřejším turnaji po boku svého Petara, takže poprvé v historii se turnaje zúčastnila skutečná smíšená dvojice. Opět jsme tedy hráli v optimálním počtu 8 párů o krásné trofeje od pana starosty a Hanky a Petra Hervířových, zastupující pojišťovnu Generali. Po losování se polovina párů odebrala na kurt ke Skalákům, a jak se později ukázalo, byla to náročnější skupina. Po tradičním prvním kole, kdy se ve dvou skupinách hrálo každý pár s každým, došlo v play-off k velkému překvapení! Dvojice Honza Pavlík – Jirka Šerý, která na začátku turnaje bodově jen paběrkovala, postupně porazila skvěle kaučovaného Petara s chotí a poté i favorizované Méďu se Standou Mrázkem. Toto vítězství oslavila neopakovatelným tanečkem! Ve finále však nestačila na skvěle hrající pár Bohouš Fajtl – Luboš Kolář, který těžil zejména z výborné hry na síti. Bohouš Fajtl převzal tentokrát i roli největšího brblala, na podání protestů však nebyl skutečně připravenej, tak snad příště... Cenu za nejkrásnějšího hráče (hráčku) jednoznačně získala Jarka Nováků s takovou převahou, že další kategorie vlastně nemělo cenu vůbec vyhlašovat. Starostův putovní pohár převzala a poté i šampaňským naplnila vítězná dvojice, která si zvítězit určitě zasloužila. Náročný a férový turnaj jsme pak všichni slavili až do pozdních nočních hodin.
František Kotšmíd
Fotodokumentace zde.
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pohar-starosty-drazic-2018.pdf 165 Kb

Projekt - vzdělání

V příloze naleznete bližší informace o poradně pro osoby ve věku padesáti let a více, s nízkou úrovní kvalifikace nebo se zdravotním handicapem.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-ac.pdf 686.6 Kb

Chyběly roztleskávačky!

V sobotu 16.června 2018 se uskutečnil již 16.ročník tradičního jarního turnaje 4her v tenisu. Zúčastnilo se 16 borců nasazených do stejného výkonnostního koše. A Petar měl znova štěstí, jak jinak a vylosoval si nadějného Tomáše Richtra. Horkým favoritem byl však Honza Pavlíků, který se dokázal na turnaj připravit tak, že by mu i Džokovič záviděl! Jenže vše zas hrálo Petarovi do not: Vlasta pospíchal na rozhodující fotbal sezóny a na kurtu ani mimo něj to prostě nebyl on a Pavla Skaláka, který má letos ze všech nejvíce natrénováno, zradil hexenšus. Dvojici vítězů nakonec nikdo skutečně neprověřil, takže turnaj dopadl podle očekávání: vítězem se stala dvojice Tomáš Richtr – Petr Novák, kteří si se všemi nakonec připili šampáněm s jahodami. Po sportu následovala část společenská, kde jsme všichni na dálku fandili našemu fotbalovému Áčku v úspěšném boji o záchranu. A poté co dorazily manželky se ukázalo, kudy by mohla příště vést cesta ke zdolání zdánlivě neporazitelného Petara. Holky přijďte příště trochu dříve a udělejte atmosféru už při hře, aby se nám síly trochu vyrovnaly.
Fotodokumentace zde.
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
turnaj-jaro-2018.pdf 160.4 Kb

Celokrajská jízdenka

Základní informace

JIKORD plus je celokrajská jednodenní papírová jízdenka, která platí celoročně ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje včetně MHD.

Veškeré informace naleznete na webové prezentaci www.jihoceskajizdenka.cz na tuto adresu se lze také dostat i zadáním www.jikordplus.cz.

Jízdenka JIKORD plus má vlastní profil na instagramu i facebooku, kam můžete vkládat své poznatky z výletů, fotografie nebo videa a doporučit tak skvělý zážitek ostatním spoluobčanům.

Platnost jízdenky JIKORD plus

 • jízdenka je v provozu od 1. července 2015,
 • platí celoročně ve spojích veřejné dopravy smluvních dopravců, kromě JHMD, na území Jihočeského kraje (osobní vlaky, spěšné vlaky, rychlíky, regionální i dálkové autobusy, MHD ve všech městech Jihočeského kraje),
 • na celé lince WA15 Telč – Raabs an der Thaya (i v Kraji Vysočina a Dolním Rakousku),
 • na celé lince 433 710 Zelené autobusy (i v Plzeňském kraji),
 • platnost jízdenky JIKORD plus je stanovena na jeden den s přesahem do 3. hodiny ranní dne následujícího,
 • v pracovní dny může cestovat 1 dospělý a 1 dítě do 15 let,
 • o víkendech a státních svátcích ČR 2 dospělý a až 3 děti do 15 let.
 • na některých železničních tratích i mimo území Jihočeského kraje,

Celokrajská jízdenka

Smluvní dopravci, u kterých lze využít jízdenku JIKORD plus

 • České dráhy, a. s. - vlaky kategorie Os, Sp a R),
 • ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, a. s.,
 • GW BUS (dříve ČSAD JIHOTRANS, a. s.) včetně vnitrostátních cyklobusů a skibusů na Lipno,
 • GW Train Regio, a.s.
 • ČSAD STTRANS, a. s.,
 • COMETT PLUS, spol. s r. o.,
 • ICOM transport, a. s.,
 • ČSAD Jindřichův Hradec, a. s.,
 • Josef Štefl – tour,
 • ARRIVA PRAHA s. r. o. – vybrané linky,
 • Dopravní podnik Města Vlachovo Březí, s. r. o.,
 • Dopravní podnik města České Budějovice, a. s.,
 • ČSAD autobusy Plzeň, a. s. – Zelené autobusy NP a CHKO Šumava,
 • Dr Richard Niederösterreich Verkehrsbetrieb GmbH & Co KG – linka WA15.

 

Zakoupení a platnost jízdenky

Jízdenku lze zakoupit u všech smluvních dopravců na jejich předprodejních místech (kanceláře na autobusových nádražích a pokladny na železničních stanicích) a vybraná turistická a informační centra.

Celokrajská jízdenka

Před nástupem do vozidla je nutné vyplnit pole určená pro datum, který vypište ve formátu DEN/MĚSÍC/ROK na jízdence značeno (DD/MM/RRRR). Následně jízdenku přelepte fólií na lícovou stranu jízdenky. Bez vypsání data a přelepu je jízdenka neplatná!!!

Celokrajská jízdenka

Další benefity, které jízdenka JIKORD plus nabízí se smluvními partnery

Při předložení platné jízdenky JIKORD plus lze využít slevy ze základního vstupného v následujících institucí:

Prachatické muzeum - 50 %

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - 50 % (a 44% z rodinného vstupného)

Prácheňské muzeum v Písku - 50 %

Památník Adolfa Heyduka v Písku - 50 %

Památník města Protivína - 50 %

Regionální muzeum v Českém Krumlově - 50 %

Observatoř Kleť - 40 %

Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích - 33,5 %

Muzeum Jindřichohradecka v Jindřichově Hradci - 33,3 %

Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou - 30%

Wortnerův dům v Českých Budějovicích - 30%

Muzeum středního Pootaví Strakonice - 25 %

Divadlo Oskara Nedbala Tábor - 20 %

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou - 20%

A-stav Bohemia s. r. o. (plavby Hluboká) - 20 %

 

Navazujeme další a další obchodní partnerství, tudíž v budoucnu můžeme čekat mnohem více benefitů, pořád za stejnou cenu J

 

Cena jízdenky včetně DPH

 • 250 Kč.
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jizdenka-jikord-plus.pdf 3913.1 Kb

Košt po páté!!

Na dobrého hospodáře si prostě nepřijde ani jarní mráz, ani kroupy nebo neúroda – přesně o tom jsme se přesvědčili v sobotu 3. března 2018 od 15.00 při tradičním Dražickém koštu pálenek. I přes loňskou tragickou neúrodu ovoce bylo na košt přihlášeno ve třech kategoriích celkem 34 pálenek, někteří však museli vytáhnout i archív!!  Naše soutěž nabývá skutečně mezinárodního věhlasu, neboť tentokrát 25 koštérů chutnalo kromě českých a moravských pálenek i vzorky ze Slovenska ale i z Maďarska. Testování a vyhodnocování probíhalo stejným osvědčeným způsobem, kdy nikdo až do rozlepení obálky s čísly vzorků a jejich majitelů až na samý závěr soutěže nevěděl, kdo vyhrál. Kromě vítězů byl panem místostarostou oceněn také největší kibic koštu Honza Samec a sběrač roku Láďa Veselovský.
Oceněni byli:
 1. Slivovice:
 1. Miroslav Dvořák z Pacova, pálenice Pacov
 2. Stanislav Benda z Pohoří, pálenice Pohoří
 3. Rudolf Louda, Dražický lufťák z Prahy, pálenice Žišov
 1. Ostatní pálenky:
 1. Vladimír (Míra) Bareš z Nových Dvorů, meruňkovice, pálenice Dobešov
 2. Stanislav Benda z Pohoří, meruňkovice, pálenice Pohoří
 3. Ladislav Veselovský z Dražic, hruškovice, pálenice Dobešov
 1. Pálenky z jablek
 1. Pavel Samec z Dražic, pálenice Dobešov
 2. Miroslav Dvořák z Pacova, pálenice Pacov
 3. Otakar Toman z Dražic, pálenice Pacov
Po vysilující soutěži jsme si i díky sponzorům: obci Dražice, pálenici na Pohoří (Stanislav Benda) a společnosti Faliko (Miroslav Šašek) dobře pokecali, poctivě promastili unavené žaludky a nakonec i zabékali při kytaře a harmonice. Ale pozor: dost oslav a zahálení! Je nejvyšší čas připravit sudy na letošní úrodu, která po loňském fiasku musí být vskutku rekordní. Neboť 6. ročník Dražického koštu bude opět první sobotu v březnu a do sudu patří jen to nejlepší!!!!
 
Fotodokomentace zde.
 
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kost-vysledky-j.pdf 1234.5 Kb
kost-vysledky-p.pdf 1253.3 Kb
kost-vysledky-s.pdf 1226.1 Kb
vyhodnoceni-2018.pdf 133.4 Kb

Linka bezpečí

Linka bezpečí pomáhá těm, kteří se ocitnou v obtížné životní situaci. Kontakty naleznete v přílohách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
linka-bezpeci1.jpg 324.7 Kb
linka-bezpeci2.jpg 296.1 Kb

Petar neměl šanci !!!!!

Vyhodnocení Jarního tenisového turnaje 4her...

V sobotu 10.června 2017 se uskutečnil už 15.ročník tenisového turnaje 4her u Skaláků za účasti 8 dvojic. Turnaj sponzorovali Hanka a Petr Hervířovi a společnost Sakutus, takže jako vždy bylo o vše dobře postaráno včetně tradičního úvodního přípitku Kotšmídovkou. Už základní část turnaje, která se hrála klasickým způsobem ve dvou skupinách, každý s každým a určila nasazení do vyřazovacího pavouka ukázala, že tentokrát bude vše jinak! Petr Novák s partnerem toho tentokráte moc nevyhráli. Snad to bylo způsobeno řízením hlavního rozhodčího Františka Ursachera, který tahal žluté karty jak trumfy při mariáši, nebo výtečným koučováním pana Vladimíra Kuchára, který svůj tým dotáhl až do napínavého finále, kdo ví ? Tentokrát vyhrálo mládí podpořeno pevnou tátovou rukou. Ve finále po dvojnásobném obratu až po královském tie-breaku zvítězila dvojice Honzů Radostů nad zkušeným párem Bohouš Fajlt – Méďa Novotný. Počasí nám přálo, tak jsme příjemný sportovní den zakončili tradičním společenským posezením a bezpečným návratem domů.

Fotodokumentace zde.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
drazice-2017-6.pdf 160.1 Kb

Vyhodnocení 4. ročníku Dražického koštu pálenek

Košt po čtvrté!!!
4. ročník Dražického koštu pálenek proběhl v sobotu 4. března 2017 od 15.00 v jídelně KD Dražice za účasti 29 koštérů. Koštovali jsme 37 vzorků pálenek ve 3 kategoriích. Královskou disciplínou byl košt 20 různých druhů slivovic, které se loni skutečně povedly. Nejvíce pálenek bylo vypáleno v Dobešově. Nejvzdálenější vzorky k nám putovaly ze Slovenských Slovan, Nivnice u Uherského Brodu a Vřesovic u Prostějova, takže letos byla soutěž opět s mezinárodní účastí. Pálenky byly hodnoceny anonymně, takže nikdo až do rozlepení obálky s majiteli vzorků a přidělenými čísly netušil, kdo jak dopadl. Nejvýše hodnoceným koštérem ve všech kategoriích se jednoznačně stal pan Ladislav Veselovský, jehož hodnocení bylo neopakovatelné!
Konečné pořadí:
 1. slivovice
 1. Rudolf Louda z Dražic, slivovice 50%, pálenice Žišov
 2. Marian Jamrich z Tábora, slivovice 51%, pálenice Nivnice u Uherského Brodu
 3. Miroslav Šašek z Dražic, slivovice 50%, pálenice Dobešov
 4. Stanislav Benda z Pohoří, slivovice 51%, pálenice Pohoří
 5. Vladimír Kuchár z Dražic, slivovice 50% z družebních Slovan (Slovensko)
 1. pálenky z jablek
 1. Stanislav Benda z Pohoří, kalvádos 51%, pálenice Pohoří
 2. František Samec z Dražic, jabkovice 50%, pálenice Dobešov
 3. Pavel Samec z Dražic, jabkovice 52%, pálenice Šimpach
 1. ostatní pálenky
 1. Marie Hejnová z Tábora, třešňovice 52%, pálenice Pacov
 2. František Samec z Dražic, třešňovice 50%, pálenice Dobešov
 3. Ivan Šimák z Dražic, višňovice 50%, pálenice Dobešov
Starosta obce předal všem oceněným diplomy a hodnotné ceny, všem zúčastněným poděkoval za účast a všechny pozval na dokoštnou, na kterou přispěli sponzoři koštu společnosti Faliko a Sakutus. Na konec jsme si krásně zabékali...
Další 5. ročník Dražického koštu proběhne za rok, opět první sobotu v březnu, tak se ukažte!
Fotodokumentace zde.
 

Ptačí chřipka - informace pro veřejnost a drobnochovatele drůbeže

V příloze se dozvíte základní informace o ptačí chřipce, klinické příznaky a zásady ochrany člověka před nákazou.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
ptaci-chripka849464047.pdf 224.6 Kb

Cestování s dětmi

V příloze se dozvíte co je potřeba zařídit při cestování s dětmi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cestovani-s-detmi.pdf 534.7 Kb

Činnost veřejného ochránce práv.

V příloze se dozvíte, s jakými případy Vám může veřejný ochránce práv = ombudsman pomoci.
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
ombudsman.jpg 2247.5 Kb

Jak odhlásit a přihlásit na úřadě ojeté osobní auto z ČR

V přílohách se dozvíte jaké změny nastaly od 1.ledna 2015 v souvislosti s novelou zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jak-odhlasit-a-prihlasit-ojete-auto.jpg 1398.5 Kb
zmeny-v-evidenci-vozidel.jpg 1097.5 Kb

Nabídka zapůjčení kompenzačních pomůcek

V příloze se dozvíte bližší informace.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Zapůjčení kompenzačních pomůcek.jpg 460.3 Kb

Čištění a regenerace studní

V příloze je nabídka na vyčištění a regeneraci Vaší studny.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
POZP leták pdf.pdf Čištění a regenerace studní 493.9 Kb