Fotbal

Zápas v Rudolfově

Krajský přebor mužů

Rudolfov – TJ Dražice 5 : 1 (2 : 1)

O první jarní výhru jsme se tentokrát pokoušeli v Rudolfově za krásného jarního počasí. A nutno dodat, že dvě třetiny utkání jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Nakonec jsme sice odjížděli s nepopulárním bůrem, ale výsledek je, vzhledem k průběhu, až moc krutý.

Domácí šli do vedení hned ve druhé minutě, kdy se o prodírajícího Pouzara otřel Hořejší a rozhodčí Peterka neváhal písknout penaltu. Samotný Pouzar ji s přehledem proměnil a domácí se ujali vedení 1:0! Srovnat mohl za čtyři minuty M. Stuchlík, ale z bezprostřední blízkosti balon napálalil pouze do brankáře Píchy. Srovnat skóre se nám podařilo v 19. min. kdy si bratři Stuchlíkové narazili balon na hranici velkého vápna domácích a Jiří Štecher střelou k levé tyči nedal Píchovi šanci – 1:1!! V dalších chvílích se vyznamenal Baka v naší brance, když likvidoval tvrdou střelu Pouzara. Poslat naše hráče do vedení měl v ideální šanci mladík Böhm. Po závaru ve vápně domácích se dostal k balonu na úrovni penalty a tvrdě vystřelil, brankářem vyražený balon se dostal k L. Stuchlíkovi, ten však nemířil přesně. Ve 31. min. se opět dostal k zakončení domácí Pouzar, ale i tentokrát si Baka poradil a jeho dělovku vyrazil na roh. Tolik úspěšný však Baka nebyl v závěru první půle. Pouzar zahrával přímý kop z 25 m a obstřelem zdi na bližší tyč překonal našeho brankáře podruhé – 2:1! Domácí kanonýr vyniká skvělou kopací technikou, ale kdyby zeď měla potřebné parametry, takovým způsobem by branky nedosáhl…

Ani ve druhé části jsme nemuseli odolávat nějakému tlaku favorizovaných domácích. Naopak jsme měli šanci na srovnání skóre. V 52. min. se balon ve vápně domácích dostal k Böhmovi, který šel sám proti brankáři. Jeho střela se však nevešla do branky... Škoda, byla to stoprocentní tutovka. V 55. min. zápas poznamenalo vážné zranění našeho Bareše, kterého v souboji o balon Pouzar napálil loktem do obličeje a zlomil mu nos. Pro našeho hráče musela přijet záchranka a odvézt ho na ošetření do českobudějovické nemocnice... Po tomto incidentu začali mít domácí více ze hry. Naši borci působili zakřiknutým dojmem. A přišly i góly. V 67. minutě využil chybu v naší obraně Prokeš, který dostal přihrávku před branku, kličkou se zbavil Horky a prostřelil Baku – 3:1!! Za další dvě minuty, opět naše zaváhání na levé straně a domácí trestali. Kuna zatáhl balon k brankové čáře, prudce nacentroval před branku kde zcela osamocený Prokeš dorazil balon do odkryté branky – 4: !! Poslední změna skóre přišla v samém závěru utkání. V 88. min. po závaru v našem vápně Baka dvě střely domácích útočníků ještě stačil vyrazit, ale na dorážku Prokeše už byl krátký – 5:1!!

Sehráli jsme tak s domácími vyrovnanou partii s krutým přídělem v naší síti. Jak již bylo zmíněno, zápas ovlivnilo zranění našeho hráče Pouzarem. Jmenovaný je ústřední postavou rudolfovských fotbalistů. Byla na něj penalta, kterou sám proměnil, přidal druhý zářez z přímého kopu a přihrával na třetí branku Prokešovi. Bohužel svůj skvělý výkon znehodnotil nesportovním zákrokem na našeho Bareše.