Fotbal

Utkání s J. Hradcem

Krajský přebor mužů

TJ Dražice – Jindřichův Hradec 1 : 2 (0 : 2)

V předehrávce prvního jarního kola jsme na domácím trávníku přivítali Jindřichův Hradec, který vstupoval do utkání jako favorit, protože v tabulce obývá druhou příčku, tři body za Želčí. Naši hráči dokázali Hradec v prvním kole porazit na jejich hřišti a měli důvod věřit si i v domácím klání. Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu za pískání rozhodčího Peterky. Čím se budou hosté prezentovat nám předvedli už v 6. minutě, po naší laciné ztrátě balonu na středu hřiště, kdy Horka prohrál souboj s Koutným a Chalupský vyslal do samostatného náběhu Votavu po levém křídle. Bareš nedokázal hostujícího útočníka zastavit, ten obešel i Baku, a i když se dostal do velkého úhlu, přece jen dokázal gólově zakončit a poslal své mužstvo do vedení 0:1!! Hosté, uklidněni vstřeleným gólem, ještě několikrát zahrozili, zejména z rychlých brejků. Jeden takový hasil na hranici velkého vápna Bareš jen za cenu faulu a k překvapení všech přítomných rozhodčí Peterka vytasil červenou kartu. I s hostujícími hráči jsme se po utkání shodli na tom, že byla víc než přísná. Faul to byl, ale ze strany a faulovaný hráč určitě nebyl ve vyložené šanci; mezi balonem a brankou byl ještě náš hráč Novotný… Nezbylo, než dohrát utkání v oslabení o jednoho hráče. Ještě během prvního dějství měl gól na dosah J. Štecher, který hlavičkoval centr Veselého z přímého kopu těsně nad branku. Hosté měli zase gólovku ve 37. minutě, když Valášek při odkopu trefil soupeře před sebou a k náběhu na Baku se dostal Kučera. Baka mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a vytěsnil jeho dělovku mimo tyče na roh! Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Úvod druhé půle byl hodně podobný úvodu utkání. Naši hráči se nechali zatlačit před vlastní šestnácku, odkud se jim nepodařilo odkopnout balon do bezpečí. A opět vzal režii utkání do svých rukou rozhodčí Peterka. J. Štecher ve snaze zabránit střele hostujícího útočníka před něj předskočil a zády k němu byl z metru nastřelen do ruky. Opakuji, že byl zády ke střelci a nemohlo být pochyb o tom, že žádný aktivní pohyb ruky směrem k balonu nebyl možný. Přesto Peterka odpískal přímý kop proti naší brance. Míč si postavil Toman a dělovkou podél zdi poslal balon k levé tyčce Bakovy branky – 0:2!! Krásný fotbalový zážitek tak trochu kalila hořkost z nesprávného verdiktu sudího (kdo by si myslel, že událost popisuji nějak zaujatě, ať shlédne video na www.tvcom.cz, vše popisované je tam vidět). Ani tento nepříznivý stav ještě naše hráče nezlomil a bojovali na hranici svých možností. Při snaze o korigování výsledku se víc soustředili na útočení a odkrývali obranu. Několikrát mohli hosté z rychlých brejků pojistit vedení, ale ani Votava v 71. min., ani Šenkýř o tři minuty poté nedokázali své příležitosti zužitkovat. Ke změně skóre pak došlo po dalším sporném momentu v 74. minutě. L. Stuchlík přihrál napříč vápnem volnému Horkovi, proti němu vyběhl hostující brankář Hejníček a na poslední chvíli mu ukopl balon do zámezí. Horka upadl přes jeho nohy a rozhodčí písknul penaltu, tentokrát v náš prospěch. Míč si postavil Hojdar a snížil na rozdíl jedné branky 1:2!! Naši hráči ještě zkoušeli v poslední čtvrt hodině přidat jeden gól a dosáhnout alespoň na bod. Ale ani hlavička L. Stuchlíka z rohového kopu, ani střela Horky v samém závěru radost do našich řad nevnesly. Bojovné utkání jsme prohráli, ale vzhledem k tomu, že soupeř byl kvalitní a my hráli převážnou část utkání v oslabení, jsme asi na vítězství neměli. Přesto odcházeli naši borci ze hřiště se vztyčenou hlavou, udělali maximum, ale štěstí tentokrát stálo na straně soupeře.