Obec Dražice

Místní program obnovy venkova

Místní program obnovy venkova 2015-2020

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Místní program obnovy venkova 2015-2020.doc 56.3 Kb

Místní program obnovy venkova

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Místní POV 2009-2014.pdf Místní program obnovy venkova 541.4 Kb

Program obnovy vesnice

     V roce 1999 se obec Dražice zapojila do Programu obnovy vesnice (POV). Tento program byl vyhlášen vládou ČR na podporu obnovy a udržení života ve vesnicích, využití potenciálu zemědělsky využívané krajiny a zachování specifického rázu venkova a vesnické zástavby. POV je založen na vědomí svébytných hodnot venkova a na perspektivě jeho zdravého a komplexního vývoje v rámci trvale udržitelného rozvoje společnosti a v celkovém kontextu politiky České republiky.
     Aktuálně zpracovaný Místní program obnovy venkova pro obec Dražice je vzhledem ke svému rozsahu možno chápat jako otevřený střednědobý dokument s dobou platnosti na 6 let. Předpokládaná aktualizace tohoto dokumentu bude podle finančních možností obce a zvolených priorit uvedených akcí s možností jejich rozšiřování, v neposlední řadě také s přihlédnutím k vyhlašovaným grantovým programům.
     Cílem programu je navázat na úspěšné vedení obce v minulých obdobích, prohlubovat a zefektivňovat výkon samosprávy ve všech oblastech kulturního, společenského a hospodářsko-ekonomického života v obci Dražice. Hlavním cílem je vytvářet podmínky ke spokojenému a harmonickému životu občanů v naší obci, rozvoji zdravého životního prostředí, udržování přírodních podmínek a kulturních hodnot venkovské krajiny a rozvoji ekologicky nezávadného hospodářství.

 

Dnes je: 23.07.2017

Svátek slaví: Libor

kalendář událostí

anketa

aktuality

Aktuality

Zkrácená doba nočního klidu 28.-29.7.2017
více
Zápis ze zasedání ZO Dražice 29.6.2017
více
Prázdninové historické vlaky s přepravou kol
na trati Tábor - Písek v sobotu a neděli od 1.7. do 27.8.2017. Více informací v příloze.
více
Táborské kulturní léto 2017
více
Nabídka zaměstnání
Společnost Sakutus CZ a.s. přijme do pracovního poměru zaměstnance do kovovýroby (příprava výroby infrapanelů) a na kompletaci infrapanelů. Informace : Ing.Kotšmíd tel. 733 517 075, kotsmid@sakutus.cz.
více
Nabídka zaměstnání
Sakutus spol. s r.o. přijme pracovníka do výroby. Možnost nástupu ihned. Tel.: 381 239 027.
více